Randevu için: +90 537 217 37 47

Tüp bebek Tedavisinde Akupunktur

akupunktur ve tüp bebek

Genel olarak yıllardır yapılan araştırmalar sonucun da hem de kısırlık hem de doğurganlık üzerin de akupunktur tedavisinin doğurganlığı attırdığı da görülmüştür. Ayrıca bebek sahibi olmak isteyen anne adayların da ortay çıkan kısırlık problemleri, çok ciddi derece de ortaya çıkan kronik rahatsızlıklar, adet düzensizlikleri ve kan hastalıkları gibi pek çok hastalıklar da akupunkturtedavisi ile üstesinden geldiği yapılan araştırmalar sonrasın da başarısı anlaşılmıştır ve kullanılan bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Peki, neden akupunktur tedavisi yapılmalıdır?

Özellikle akupunktur tedavisi hem kısırlığı hem de doğrudan doğurganlığı etkilemesinden dolayı klasik olarak uygulanan tüp bebek tedavisin de büyük başarılar kazandırmaktadır. Bu yöntem doğurganlığı arttırdığı için tüp bebek tedavisi isteyen anne adaylarının gönül rahatlığı ile uygulanabilmektedir. Ayrıca tüp bebek yöntemine olumlu katkısından dolayı ek bir tedavi olarak düşünülebilir. Ancak şunu unutmayın! Direk bir kısırlık tedavisinin mümkün olduğunu söylemek hiç de doğru olmaz.

Akupunktur tedavisinin ise en önemli olan mucizelerinden birisi de uygulanan kişinin gergin halinden kurtularak rahatlamasından dolayı olmasıdır. Çünkü herhangi bir hastalığın bile tedavisi yapılırken hastaların ruh halinin her zaman ön planda olmasıdır. Hatta tüp bebek tedavisin de bile anne adayının hiçbir şekil de stresten ya da diğer benzeri durumlardan uzak durması da tedavideki başarıyı arttıran bir orandır.

Tüp bebek tedavisin de akupunktur ne kadar sürmektedir?

Akupunktur genellikle hastaya tüp bebek tedavisi ile beraber uygulanırken anne adayına embriyo transferi yapılmadan yaklaşık olarak 25 dakika önce ve embriyo transfer işleminin hemen arkasından 25 dakika sonrasın da yani toplamda da tüp bebek tedavisinin uygulanmasın da 50 dakikalık bir süre kapsamaktadır. Ayrıca bu yöntemin de hastalar üzerin de vermiş olduğu en iyi etken ise hem ağrısız hem de sancısız bir işlem olmasıdır. Hatta akupunktur tedavisi anne adayını işlem başlamadan öncede oldukça iyi bir şekil de rahatlatmaktadır.

Çoğunlukla bu tedavi ile anne adayları gerginliklerini üzerlerinden atarak bir rahatlama sağladığı için de olumsuz düşüncelerinden arınarak tüp bebek tedavisin de başarı oranları ve gebelik oranları oldukça yüksektir. Özellikle tüp bebek tedavisi için gelen anne adayları ve diğer yapılan uygulamalar sonrasın da başarılı olan adayları da akupunktur tedavi yöntemi de mutlaka önerilmektedir. Eğer anne adayın da panik atak problemi var ise mutlaka tüp bebek tedavisi öncesi akupunktur tedavisi alması önerilmelidir.

Akupunktur kısırlık tedavilerin de ne zaman uygulanılması gerekmektedir?

Genellikle tüp bebek tedavisi ya da kısırlık tedavisi gören hastaların akupunktur tedavisini seçmelerindeki amaç ise rahatlama sağlanmasıdır. Özellikle tüp bebek tedavisinin embriyo transferi yapılmadan önce uygulanması gerekmektedir.

Tüp bebek merkezi

Bir önceki yazımız olan Genetik Hastalıklar ve Tüp Bebek Tedavisi başlıklı makalemizde genetik tanı ve tüp bebek hakkında bilgiler verilmektedir.